Kad kvalitāte svarīgāka par cenu - kāpēc izvēlēties labāko? - FixCredit

Jaunumi

Kad kvalitāte svarīgāka par cenu – kāpēc izvēlēties labāko?

Augstākās kvalitātes preces ir raksturīgas bagātu cilvēku dzīvesveidam, kad preču kvalitāte tiek noteikta par svarīgāku faktoru nekā cena. Pieturoties pie principa pirkt pašu kvalitatīvāko, tiek nopirkts mazāk, taču augstākās kvalitātes preču, kas kalpo daudz ilgāku laiku. 

Mazāk ir vairāk!

Arvien vairāk cilvēku pasaulē seko dabas piesārņojuma jautājumiem un izvēlas dabai draudzīgu dzīvesveidu. Atteikšanās no lieka iepakojuma, plastmasas daudzuma un arī privātā patēriņa preču apjoma ir viens no apliecinājumiem tam, ka “es dzīvoju dabai draudzīgu dzīvesveidu”. 

Arī pēc daudziem ierastās cīņas ar lieku mantu kalniem cilvēki nonāk pie principa “less is more” jeb “mazāk ir vairāk” un apzināti nopērk mazāku skaitu, taču pēc iespējas kvalitatīvāku preču. Arvien populārāks ir arī “kapsulas garderobes” princips, kurā visu savu apģērbu un apavu klāstu veido aptuveni trīsdesmit vienības, kas ir savstarpēji labi kombinējamas.

zero waste

Pērc to uz mūžu!

“Buy it for lifetime” jeb “pērc to uz mūžu” ir vēl viens princips, kas tiek ievērots, pērkot īpaši kvalitatīvas preces. Ja senāk šo principu ievēroja pērkot augstvērtīgas koksnes mēbeles, juvelierizstrādājumus un citas dārgākas preces, tad tagad cilvēki arī sadzīves, ikdienas preces izvēlas ar ilgu kalpošanas mūžu. 

Garas diskusijas forumos, kvalitātes apraksti, fotogrāfijas, kvalitātes pārbaudes video YouTube kanālā – tik plašu darbību kopumu var atrast par šķietami tik vienkāršas lietas kā pidžammas iegādi. “Es domāju, ka šī būs pēdējā pidžamma manā mūžā, ko pirkšu, vēlos nopirkt vislabāko!” – savā diskusijā paziņo autors. Vai viņš ir tuvu nāves brīdim? Nē, viņš vienkārši zina, ka 100 eiro un vairāk vērtā pidžamma viņam kalpos ilgus gadus. 

Kādi ir pārbaudīti, pasaulē atzīti zīmoli?

  • Timberland ražo ne tikai apavus, bet arī daudz citus produktus. Interneta komentētāju pieredze liecina, ka pārgājiena apavu pāris kalpo vidēji sešus gadus. 
  • Icebreaker (Jaunzēlande, 1995) ražo merino vilnas apģērbus – žaketes, cepures, zeķes, t-kreklus un citas preces. 
  • Birkenstock (Vācija, 1897) ražo kvalitatīvus, dažādu sezonu apavus, kas kalpo vismaz piecus un ilgāk gadus. 
  • Toms Bihn (Seattle, 1972) gatavo lieliskas somas un mugursomas.
  • Apple (Kalifornija, 1976) ir izaugusi no neliela uzņēmuma ar kultam līdzīgu sekotāju skaitu līdz ļoti cienījamam, kvalitatīvu datoru ražotājam. 
  • Filson (Seattle, 1897, “Might as well have the best”) pārdod āra apģērbu, cepures, somas un aksesuārus. 
  • Patagonia (Kalifornija, 1965. gads, “Comcoated to the core”) izgatavo aktīvās atpūtas apģērbus un citas preces.
  • Pendleton Woolen Mills (Portlenda, 1909, “Laba uz mūžu”) darina un pārdod kreklus un segas.
  • Stetson ir vislabāk pazīstams ar ražotajām cepurēm un zābakiem, bet piedāvā arī citus priekšmetus.

Par ko esam gatavi maksāt visvairāk?

Komfortabli apavi garantē ērtu staigāšanu tajos, tādēļ plaša patēriņa preču saraksta virsotnē ir apavi. Daži simti eiro un arī augstākas cenas ir pieņemamas ļoti daudziem pircējiem, kuri līdz ar ērtu staigāšanu un saglabātu pēdu veselību iegūst arī apziņu, ka ir piederīgi augstākās kvalitātes zīmoliem. Dažāda veida apģērbs ir otra populārākā dārgo preču grupa. Trešajā vietā ierindojas sporta un atpūtas inventārs. 

Pārbaudiet preces vērtību

Ikvienai precei ar laiku zūd vērtība, bet īpaši kvalitatīvās to zaudē lēnāk. Pārbaudiet preces cenu eBay, Amazon un citās, lokālās iepirkšanās platformās. Jūs redzēsiet kā mainās preces cena atkarībā no ražojuma gada, preces modeļa un komplektācijas, materiālu sastāva. Tāpat daudz informācijas var iegūt arī palasot forumus un pircēju atsauksmes interneta veikalos.

Fixcredit patēriņa kredīts